نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه تاسیس شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

Blog Article

راهنمای ثبت شرکت در کشور ایران به صورت گام به گام
مقدمه
تاسیس یک شرکت در کشور ایران یکی از اساسی‌ترین اقدامات برای آغاز تجارت است. در این مقاله، به شما توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را ثبت کنید.
گونه‌های شرکت‌های تجاری در ایراندر کشور ایران، انواع مختلف شرکت‌های بازرگانی وجود دارد که هر نوع ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد را دارند. در این مطلب، به بررسی مهم‌ترین انواع شرکت‌های کسب و کار در ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی گسترده
یکی از انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایران، شرکت سهامی عام است. در این نوع شرکت، اعتبار به قسمت‌های تقسیم می‌شود و اعضا می‌توانند سهم را خریداری کنند و در سود و زیان کسب و کار سهیم شوند.

شرکت سهامی کوچک
گونه دیگری از شرکت‌های تجاری، شرکت سهامی کوچک است. در این گونه کسب و کار، اعتبار به سهام تجزیه می‌شود، اما تعداد اعضا محدود است و سهام قابل انتقال در بازار مالی نمی‌باشند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران است. در این نوع شرکت، مسئولیت اعضا به میزان اعتبار وارد شده به شرکت در بیزینس محدود می‌شود و اعضا در در صورت بدهی بیزینس، تنها به مقدار بودجه وارد شده متعهد خواهند بود.

شرکت تضامنی و همبسته
شرکت تضامنی یکی از انواع شرکت‌های کسب و کار هست که در این نوع، مسئولیت‌ها سهامداران به اندازه تمام دیون کسب و کار است. در این نوع کسب و کار، هر یک از شرکا تعهد بی‌پایانی در برابر قروض کسب و کار دارند.

شرکت نسبی
شرکت با مسئولیت نسبی گونه دیگری از شرکت‌های تجاری است که در این نوع، مسئولیت شرکا به اندازه سهم الشرکا آنها در بیزینس بسته به به کل بدهی‌ها شرکت محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاونی یکی از شرکت‌های کسب و کار می‌باشد که با هدف رفع نیازهای سهامداران و ارتقاء وضعیت مالی آنها تشکیل می‌شود. در این نوع شرکت، سود و زیان به تناسب سهم الشرکا شرکا تقسیم می‌شود.

جمع‌بندی
در این مطلب، به بررسی اقسام گوناگون شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران آشنا شدیم. هر کدام از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند که با در نظر گرفتن نیازمندی‌ها و اهداف می‌شود نوع شرکت خود را گزینش کنید.


مرحله اول: انتخاب نام شرکت
نخستین گام در روند راه‌اندازی شرکت، انتخاب یک نام برای بیزینس است. عنوان شرکت باید خاص باشد و با نام‌های دیگر متفاوت باشد.

دومین گام: تنظیم اساسنامه
در این قسمت، باید اساسنامه کسب و کار خود را تدوین کنید. این اساسنامه شامل اطلاعات شرکا، نوع فعالیت، میزان سرمایه و موارد دیگر است.

گام سوم: ثبت در سیستم رسمی
بعد از نوشتن اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سیستم رسمی ثبت شرکت‌ها وارد کنید. جهت این اقدام، باید به پورتال رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه کنید.

گام چهارم: دریافت مجوزهای لازم
با توجه به نوع فعالیت شرکت، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای مختلف از سازمان‌های مختلف داشته باشید. این مدارک شامل مجوز بهداشت، گواهی محیط زیست و مجوزهای فنی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
گام نهایی، ایجاد یک حساب به نام شرکت است. حساب بانکی برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی کسب و کار لازم.

جمع‌بندی
تاسیس شرکت در ایران با رعایت مراحل فوق ممکن است. امیدوارم این راهنما برای شما خوانندگان سودمند باشد و بتوانید بیزینس خود را به راحتی راه‌اندازی کنید.

منبع : ثبت شرکت در تهران

Report this page